بیانیه مطبوعاتی مورخ 16 دلو 1397

کشته شدن 10 تن دهشت افگن  در نقاط مختلف کشور

کابل-افغانستان:  نیرو های دفاعی کشور  طی 24 ساعت گذشته 11عملیات مشترک تهاجمی و تصفیوی پلان شده و 82 وظایف خاص کوماندویی و یک ضربه هوائی را  به منظور از بین بردن لانه های دشمن و رفع تهدیدات ایجاد شده در نقاط مختلف کشور راه اندازی کرده، نیروهای هوایی 24پرواز را به حمایت نیرو های اردوی ملی اجرا نموده که درنتیجه 10 تن دهشت افگن کشته ، 3 تن  زخمی و 2 تن دستگیر گردیده اند.

این عملیات به حمایت قوای هوائی در ولایات  کاپیسا، ننګرهار، غزنی، پکتیکا، کندهارهرات، بلخ جوزجان، سمنگان و هلمند راه اندازی گردیده که در نتیجه آن در ولسوالی میوند ولایت کندهار 4 تن دهشت افگن کشته، 4 عراده موتر سایکل از بین برده شده و مقدار سلاح و مهمات بدست آمده ، در ولسوالی دره صوف ولایت سمنگان 4 تن دهشت افگن کشته و 2 تن زخمی و در ولسوالی قره باغ ولایت غزنی 2 تن دهشت افگن کشته و 3 حلقه ماین کشف و خنثی گردیده است  .

همچنان در در ولسوالی چپرهار ولایت ننگرهار یک تن داعشی زخمی و یک تن دستگیر و  در ولسوالی زیروک ولایت پکتیکا یک تن دهشت افگن با یک میل سلاح و یک پایه مخابره از بین برده شده است  .

منسوبین دلیر اردوی ملـــی به عنوان نیروی دفــــاعی کشور بــا تمام توان، حــاضر به هر نوع قربانی برای تامین امنیت و آرامـــش مــردم بــــوده و به خاطر ازبین بردن این تروریستان عزم و اراده قوی دارند.


 

###