نیروهای دفاعی و امنیتی گل سرسبد جامعه و کشور اند

نیروهای دفاعی و امنیتی گل سرسبد جامعه و کشور اند

نویسنده: دگرمن وحیدالله فطن

سرمقاله:

شجاعت وتوانایی های رزمی نیروهای دفاعی و امنیتی کشور به خصوص منسوبان دلیر اردوی ملی در دفع وطرد  حملات و دسایس دشمنان در نقاط مختلف کشور طی روز های اخیر نشان داد که دشمنان مردم افغانستان باتبلیغات میان تهی مبنی بر تشدید عملیات بهاری شان،موسوم عملیات منصوری  نتوانستند کوچکترین تغییر را در وضع امنیتی بار آورند، بر عکس منسوبان نیروهای دفاعی و امنیتی به خصوص کوماندو های اردوی ملی کشور  با قابلیتهای لازم، روحیه و مورال بلند رزمی از خاک و جان و مال مردم خویش مردانه دفاع نمودند.

بلی ! سر کوبی دشمنان مردم افغانستان توسط نیروهای امنیتی افغان به حمایه قوتهای توپچی وهوائی درمربوطات ولایات کندز،  ننگرهار، لغمان،کاپیسا، پکتیا ،پکتیکا خوست، غزنی،  کندهار، هلمند ،ارزگان ،  زابل،  غور ، فراه ، فاریاب ، سرپل،  بغلان،  و بدخشان براین واقعیت مهر تایید می گذارد  که نیروهای امنیتی افغان به یاری خداوند بزرگ و حمایت بی دریغ مردم، این توانائی را دارند که از وجب وجب خاک کشوردلیرانه دفاع و حراست نمایند.

بدون شک منسوبان اردوی ملی توانستند در آغازین ماه های سال  روان  پلان های خصمانه دشمن را نقش بر آب سازند و یکبار دیگر ثابت نمایند که اردوی ملی با عزم متین و ایمان راسخ در دفاع از وطن و مردم خویش قرار دارند و در راه تأمین امنیت سراسری در کشور از هیچ گونه فداکاری دریغ نمی ورزند.

نیروهای دفاعی و امنیتی کشور با درهم کوبیدن مواضع مستحکم دشمن ،بازگشایی راه های  مواصلاتی ، اقدام به حملات تعرضی وتهاجمی زده با  تصفیه و تلاشی و افراز پوسته های امنیتی دست آورد های قابل توجهی را به نمایش گذاشتند.

یقینا آنچه سبب موفقیت ها ی چشمگیر منسوبین اردوی ملی در اجرای وظایف شده است همانا باورمندی به موفقیت و حمایت مردم ما می باشد و از جانبی هم تعلیم و تربیه پرسونل، تقدیر منسوبان، مواظبت از سلاح وتخنیک دست داشته ، شفافیت در امور، ارتقای ظرفیت و انکشاف رهبری و سازماندهی خوب  در اردوی ملی است که روز تا روز از جانب رهبری وزارت دفاع ملی و ستر درستیز بر آن تاکید می گردد .

امروز قوماندانان قطعات و جزوتامهای اردوی ملی و همه افسران، بریدملان و سربازان اردوی ملی با درک این مطلب که اردوی ملی افغانستان حافظ استقلال، تمامیت ارضی ، نوامیس ملی و حراست از ارزش های ملی و اسلامی کشور اند منحیث پاسداران این سرزمین با متانت در دفاع ازوطن و مردم افغانستان قرار دارند و در این راه آماده هرنوع ایثار و فداکاری می باشند.

آنان با اجرای عملیاتهای تعرضی و تدافعی، عملیاتهای خاص به وسیله قطعات خاص کوماندو، اجرای گزمه های ثابت وسیار  جهت ممانعت از عبور و مرور هراس افگنان و تروریستان در ساحات تحت مسوولیت قطعات و جزوتامهای شان  در مقابله با هرنوع توطیه و دسایس دشمنان شجاعانه میرزمند و بدین گونه عملاً تعهد و وفاداری شان را به مردم افغانستان ثابت می نمایند.

منسوبان اردوی ملی مصمم هستند که به یاری خداوند بزرگ و حمایت مردم هر نوع  توطیه و دسایس دشمنان مردم افغانستان  را نقش بر آب ساخته و با یک تحرک مثبت  پیروزیهای بیشتر را در وظایف محوله بدست می آورند.